Yhteystiedot

Klubit

Leot toimivat kansainvälisesti ympäri maailmaa ja kansallisesti ympäri Suomea, mutta kaiken lähtökohta on oman alueen klubi. Jokainen klubi tekee omalaisiaan ja juuri heitä kiinnostavia aktiviteetteja. Ota yhteyttä lähimpään klubiisi ja käy tutustumassa toimintaan! Jos alueeltasi ei löydy klubia, mutta kiinnostuit leotoiminnasta, voit olla yhteydessä Suomen Leojen hallituksen jäseniin.

Klubit alueittain

Espoo/Downtown
espoo.downtown@leo-clubs.fi

Espoo/Sirius
sähköposti tulossa

Helsinki
helsinki@leo-clubs.fi

Järvenpää
jarvenpaa@leo-clubs.fi

Kirkkonummi-Kyrkslätt/WISE
kirkkonummi-kyrkslatt.wise@leo-clubs.fi

Kokkola/Chydenius
kokkola.chydenius@leo-clubs.fi

Muurame
muurame@leo-clubs.fi

Oulu/Kempele
oulu.kempele@leo-clubs.fi

Rauma
rauma@leo-clubs.fi

Turku
turku@leo-clubs.fi

Vaasa
vaasa@leo-clubs.fi

Rovaniemi
sähköposti tulossa

Suomen Leojen hallitus 2023-2024

Suomalaisten leoklubien toimintaa ohjaa vuosittain valittu hallitus. Hallitus on klubien oikea käsi ja apu kaikessa toiminnassa.

Presidentti
Anniina Laakso
Leo Club Turku
anniina.laakso@leo-clubs.fi

Sihteeri, jäsenrekisterin ylläpitäjä
Sofia Blomqvist
Leo Club Vaasa
leojasenrekisteri@gmail.com
sofia.blomqvist@leo-clubs.fi

Rahastonhoitaja, kannatusjäsenet
Suvi Nöjd
Leo Club Helsinki
leojenrahastonhoitaja@gmail.com
suvi.nojd@leo-clubs.fi

PR-sihteeri
Josefiina Granqvist
Leo Club Lappeenranta
leojenhallitus@gmail.com
josefiina.granqvist@leo-clubs.fi



ILO (kansainvälinen-sihteeri)
Hawa Sesay
Leo Club Kokkola/Chydenius
hawa.sesay@leo-clubs.fi

AMF-piiripresidentti
Reeta Valavuo
Leo Club Rauma
reeta.valavuo@leo-clubs.fi



OIL-piiripresidentti
Janica Keränen
Leo Club Oulu/Kempele
janica.keranen@leo-clubs.fi

CE-piiripresidentti
Liina Selvinen
Leo Club Turku
liina.selvinen@leo-clubs.fi



BND-piiripresidentti
Linda Arfelt
Leo Club Helsinki
linda.arfelt@leo-clubs.fi



GKH-piiripresidentti



Leo-D
Susanna Jokiperä
Lions Club Espoo/City
susanna.jokipera@lions.fi



Leolehti vastaava
Sanna Nenonen
leolehti@gmail.com



Presidentti 2022-2023
Elina Laakso
Leo Club Helsinki
elina.laakso@leo-clubs.fi


Kuva: Suomen leopiirit

Liity mukaan

Kiinnostaako Leoksi liittyminen? Nopeiten saat yhteyttä paikalliseen leoklubiin olemalla suoraan yhteydessä heihin, mutta voit myös jättää yhteystietosi meille niin olemme yhteydessä sinuun. Jos alueeltasi ei löydy klubia, mutta kiinnostuit leotoiminnasta, se ei ole este. Katsotaan yhdessä ratkaisu!

Täytä tietosi alla olevaan lomakkeeseen ja olemme yhteydessä sinuun niin pian kun mahdollista. Tarkista leoklubit ylempää tältä sivulta.